אודות

האתר קונצרטים בישראל מגיש מידע ,סקירות מאמרים ופרסומים בתחום המוסיקה האומנותית והקונצרטית בארץ מתוך שאיפה בקידום התחום והרחבת מעגל המאזינים למוסיקה אומנותית בישראל. האתר ייתן במה לכותבים ולמוסיקאים שירצו לשתף בעשייה שלהם ובמבט הביקרותי שלהם על המתרחש בתחום. הנכם מוזמנים להפנות אלינו חומרים מקוריים לפרסום ונשתדל לפרסמם בכפוף לשיקול דעת המערכת. אנו מקווים כי תמצאו עניין במידע הקיים באתר.

להמשך

? מהם מאפיני קהל המאזינים לקונצרטים בארץ

הדעה הרווחת שהיא גם לא רחוקה מן המציאות, היא שקהל הקונצרטים שייך לבני הגיל השלישי, פנסיונרים בעיקר שפוקדים אתאודות האתר קונצרטים בישראל האולמות. אומרים שנדיר לראות צעירים בקונצרטים וזה לא פעם גם נכון. אלא שפעולות רבות בתחום החינוך, מביאות לתקווה כי מציאות זו היא בסימן שינוי. החדרת הנגינה והאזנה למוזיקה לתלמידי בית ספר בערים רבות. פריחתן של מגמות המוסיקה בבתי ספר תיכוניים, פריחתו של עולם הקונצרטים המוסברים כל אלה מושכים קהל חדש וצעיר אל הפעילות ומול ההתמסחרות והרדידות של ערוצי הטלויזיה ותרבות הריאליטי, צומחת אלטרנטיבה של הפקת תרבות אמיתית, איכותית .

אחת הבעיות איתן מתמודדים תזמורות וגופי ביצוע אחרים היא שהדימוי של מוסיקה קלאסית הוא של משהו "ישן" ושמרני. משהו ששייך לפעם ולא רלוונטי היום. המוסיקאים המלחינים והקהל הקרוב יודעים כי דימוי זה מוטעה וכי נוצרת מוסיקה חדשה מוסיקה עכשווית כל הזמן. אלא שהדור הצעיר יותר אין לו סיכוי להיתקל באותה מוסיקה כי אין לה במה או ייצוג בתוך התרבות הפופולרית. עניין אחר הוא הישרדותם הכלכלית של מוסיקאים העושים במלאכה. ללא תמיכה ציבורית ממלכתית ההתקדמות תהיה איטית מאד ובאין סיוע מסודר וקבוע למלחינים, מבצעים ומעבדים הרי שלעולם לא ייוצר איזון נכון. תרבות האריאליטי והפופוליזם מתפרנסת מפרסום ואילו המוזיקאים לא. גם נהירת הקהל לקונצרטים לא יהיה בה מספיק כדי לתמוך באומנים כיוון שרוב הרווח מהקונצרטים מגיע לשכירת האולם ולפרסום והפקה ולאמנים נשאר מעט מאד אם בכלל.

אתר קונצרטים בישראל ייתן במה לכל טקסט, מידע ודעה הרלוונטיים לתחום העשייה של מוסיקה איכותית בישראל ואנו מקווים כי יסייע במשהו לקידום תרבות חשובה זו.

Read More

תגיות

מוסיקה קלאסית | האזנה לקונצרטים | קהל קונצרטים | קלאסי | תזמורת | קונצרטים בישראל | קונצרט

Read More