חינוך מוסיקלי ולימוד נגינה

חינוך מוסיקלי לימוד נגינה

השאלות הנוגעות לעתיד המוסיקה האומנותית בארץ מעסיקות כל מי שעוסק בתחום והקהילה המקצועית דנה בסוגיות הנוגעות לעיצוב דור העתיד של המוסיקאים ושל צרכני המוסיקה בארץ. מי יהיה הקהל הפוקד את אולמות הקונצרטים לאחר לכתו של הדור הנוכחי של המאזינים היא שאלה העולה דרך קבע בפורומים שונים.

רבים הם העוסקים בתחום הוראת הנגינה והחינוך להאזנה למוסיקה ורבות הן המסגרות המציעות חינוך כזה. הפעילות הממלכתית מטעם משרד החינוך פועלת בתחומים ספציפיים של העשייה ומכסה רק חלק מהנעשה בשטח. תחום טיפוח הנגינה והשירה נשאר ברובו למגזר הפרטיט והחצי פרטי. קונסרבטוריונים ובתי ספר של אחר הצהריים המציעים שיעורים יחידניים בנגינה לצד מסגרת תומכת וכן אלפי מורים עצמאיים לנגינה המטפחים כיתה של תלמידים

הנה מספר דוגמאות למוסדות ואתרים המציעים שיעורי נגינה ברחבי הארץ:

המוסד מציע שיעורי נגינה בתחומים של פסנתר, כינור, ויולה,צ'לו ,קונטרבס, כלי נשיפה מעץ, גיטרה ופיתוח קול וכן שיעורי תיאוריה הרמוניה וקריאת תווים. במוסד פועלים גם גופי ביצוע כגון מקהלה, תזמורת נוער והרכבים קאמריים. כמו רוב הקונסרבטוריונים גם בחיפה מציעים מערך לימודים המכוון לגיל הרך.

המוסד הוא אחד הוותיקים בארץ ומציע מערך גדול של לימודי מוזיקה מן הגיל הרך ועד סוף התיכון. המוסד מציע גם פרוייקטים במוקדשים לנושאים מגונים - מוזיקה עכשווית, מוסיקה קתיקה ועוד פרי שיתופי פעולה שונים עם מוסדות אחרים בעולם. שטריקר מפעיל סדרות קונצרטים קבועות לאורך עונת הקונצרטים - של תלמידים ושל מוזיקאים ידועי שם ותרומתו למפת החינוך המוסיקלי בארץ גדולה מאד.

המרכז הירושלמי הוא אתר אינטרנט המציע שיעורי נגינה יחידניים המועברים על ידי נגנים מובילים המלמדים בירושלים. באתר ניתן למצוא ייעוץ בהפנייה למורה מתאים והמידע יעניין מי שמחפש מורה לפסנתר בירושלים, מורה לגיטרה בירושלים, מורה לכינור או מורה לחליל. האתר כולל גם חנות תווים וצרכי מוסיקה ומכיל קישורים רבים למידע שימושי בחום הוראת הנגינה בירושלים.

חוגל הוא אתר וותיק המציע מידע מפורט בתחום פעילויות אחהצ לילדים ברחבי הארץ. באתר מדור המוקדש ללימודי מוסיקה ומציע הפניות למוסדות לימוד כמו גם למורים פרטיים לנגינה

 

להמשך

 

תגיות

| חוברות תווים | חנות תווים | שיעורי תיאוריה | לימוד נגינה | מורים לגיטרה | מורים לפסנתר | מורה לנגינה | חינוך מוסיקלי

 

Read More